ברוכים הבאים לאתר Diet Study
סטאז

סטאז

סטאז

כידוע, לצורך קבלת רישיון משרד הבריאות לתעודת דיאטן קליני יש צורך
בביצוע סטאז' בביה"ח ובמרפאות.
במהלך השנים האחרונים בדקנו, חקרנו ותשאלנו עשרות רבות של בוגרי סטאז'
בביה"ח השונים ברחבי המדינה, זאת לצורך הקמת מאגר מידע המבוסס על תשובותיהם
הסובייקטיביות לחלוטין. Diet Study לא לוקחת אחריות על הנאמר בתשובות הבוגרים,
אלו נאמרו על דעתם בלבד.

במידה ותרצו להוסיף על הנאמר ניתן למלא שאלון אנונימי למידע לגבי הסטאז':

לחץ/י כאן למילוי שאלון אנונימי על הסטאז

בנוסף ניתן לשלוח מייל לכתובת :
dietstudy2015@gmail.com
 
תהליך קבלת הסטאז' הוא ארוך ומייגע אך ננסה לעשות מעט סדר כדי שתהיו מוכנים לבאות:
1. יש לסיים את כל החובות הלימודיים לפני ההגעה להגרלת הסטאז'.
2. יש למלא את תעדוף מקומות ותאריכי הסטאז' האפשריים לפי מספורים שהתעדוף הראשון שלכם יהיה במספר 1 והתעדוף האחרון שלכם יהיה במספר הגבוה ביותר.
3. בכל שנה לקראת סוף ספטמבר או תחילת אוקטובר מתקיימת הגרלת הסטאז' בתל השומר באולם הרצאות שמאפשר לכם להגיע, לצפות ולדעת את תוצאות ההגרלה שלכם, עלות ההגרלה היא כ-120 ש"ח המשולמים למשרד הבריאות.
4. טרם ההגעה להגרלת הסטאז' ההמלצה היא לבצע את החיסונים הנדרשים תקופת ההכשרה בבית החולים, כך תוכלו לסמן בתעדופים שלכם גם מועדים של שנת ההגרלה עצמה!!!
4. לאחר שנקבע לכם המועד לסטאז' (לרוב מנסים להקדים לכם אותו אך לא תמיד זה מסתדר :( )
5. הסטאז' מתקיים למשך 6 חודשים אך לא בהכרח רצופים :( , הסיבה היא שקיימת חובה לבצע בסטאז' מרפאות ובריאות הציבור ולא בכל בית חולים יש את האפשרות הזו כך שיש בתי חולים שאצליהם הסטאז' אורך 4 חודשים רצופים, יש כאלו שיש 5 חודשים ברציפות ויש מס' בודד של בתי חולים שכל הסטאז' מועבר אצליהם.
6. במידה והסטאז' ערך בבית החולים 4 או 5 חודשים יש לכם צורך להשלים את אותם חודש או חודשיים של סטאז', היכן? גם פה יש אפשרות לדרג מחוזות: צפון, מרכז, דרום והתעדוף נעשה למול רכזת ההכשרה הארצית. תוצאות התעדוף מועברות דרך רכזת הסטאז' שאחראית מטעם משרד הבריאות, לעיתים במייל ולעיתים טלפונית.
7. יכול להתקיים פער בין סיום הסטאז' בבית החולים לתחילת הסטאז' במרפאות או בבריאות הציבור, פער זה בממוצע עומד על 3 חודשים אך יכול להגיע גם להמתנה של יותר מ-3 חודשים :(
8. לרוב אילו שמקיים 4 חודשי סטאז' בבית החולים יקבלו את החודשיים הנוספים ברצף (מרפאות ובריאות הציבור) אך לא בהכרח כיוון שמדובר על מקומות שונים, לדוגמא: קופ"ח מאוחדת מחוז מרכז ואז ביה"ח גריאטרי בראשון לציון, אין בניהם קשר ורכזת הההכשרה מטעם משרד הבריאות אמורה לסדר לכם את השיבוץ לפי מה שקיים לה ולפי התעדוף שביקשתם.
9. עלות הסטאז' היא כשנת לימודים אקדמאית כ-12,000 ש"ח שיש לשלמם למשרד הבריאות עד למועד סיום ההכשרה המקצועית. 
10. קיימים ימי עיון שרוב הסטאז'רים צריכים לעבור בבית החולים תל השומר (כרגע עוד מתקיימים בזום), מדובר בהרצאות מטעם משרד הבריאות שמתקיימות בתאריכים נבחרים במס' מחזורים במהלך השנה. ימי העיון מתקיימים בימי חמישי ונעשים לרוב תוך כדי הסטאז' בבית החולים ולעיתים גם לפני שהתחלתם את ההכשרה בבית החולים. קיימת חובת נוכחות ומותר להעדר עד 20% . בימי העיון אין בחינה אלא בעיקר הרצאות להעשרה בנושאים שונים מתחילים בבוקר ומסיימים לפני 16:00. קיימים מס' בתי חולים שאותם סטאז'רים עוברים את הרצאות ההעשרה ("ימי העיון") בתוך בית החולים עצמו בלי הצורך להגיע לתל השומר, אך לכל יתר בתי החולים יש צורך להגיע אחת ל-3 שבועות בתאריכים שנקבעו מראש לתל השומר להרצאות בנושא תזונה שהם חלק מההכשרה העיונית והמעשית שלכם.

מקווה שעזרנו לכם להבין יותר בנושא :)
לעוד מידע בכל הנושא של הגרלת הסטאז והסטאז' עצמו, מוזמנים למלא את הפרטים פה ולקבל אוטומטית כל מייל שאני מוציאה בנושא :)
לכל שאלה מוזמנים לרשום לנו וננסה לעזור- dietstudy2015@gmail.com

ורד וצוות Diet Study